sobota, 5 września 2009

Kursik jak zrobić kropelki ala` akrylowe
Odkryłam to przez przypadek , kiedy robiłam kółeczka. Nadmiar medium (Ultra Thick Embossing Enamel)spłynął i na kafelki podłogi :-) Oczywiście natychmiast zapaliła mi się lampka i zabrałam się za eksperymentowanie. Poszukałam naparstka, wsypałam do niego Ultra Thick i podgrzewałam aż się rozpuści(trzymałam małymi kombinerkami żeby się nie oparzyć). Chwilkę odczekałam...i bardzo nisko nad podłogą z kafelków robiłam kropelki. Do następnej porcji dodałam maleńką ilość tuszu różowego, trochę parskało przy podgrzewaniu , ale efekt był super :) Nie pokazuję zdjęć bo ciężko manewrować aparatem kiedy trzeba coś robić szybko i precyzyjnie . Zdjęcie zrobione niestety przy żarówce, więc z góry przepraszam za jakość

Kursik jak zrobić kółeczka zwykłe i bokatowe ala` kropla wody

Od zawsze byłam pomysłowym Dobromirem , więc i tym razem nie mogłam spocząć na laurach dopóki nie zrobiłam czegoś po swojemu. Z zazdrością patrzyła na cudze kartki ozdobione kropelkami akrylowymi, strasznie mi się podobały...a nie dość że często niedostępne są w sklepach, to i z kasą krucho :) Jakiś czas temu (kiedy już planowałam rankę ze skrapbokingiem) kupiłam spore pudełeczko medium do embossingu(Ultra Thick Embossing Enamel), wykorzystałam je już w pudełeczku dla córki. Teraz przeprowadziłam eksperyment.

Przepis na kółka kolorowe - wyciąć punczerem lub dziurkaczem biurowym (to małe kółeczka)wbić igiełkę (ja mam osadzoną w obsadce od cienkopisu)po lewej stronie delikatnie żeby nie wyszła na wierzch jak najbardziej w poziomie. Potraktować tuszem clear i delikatnie dotknąć wierzchem do Medium .Podgrzewać nagrzewnicą aż się rozpuści(ja nie mam oryginalnej, używam opalarki do drewna:-) Kiedy tylko medium stopi się natychmiast ponownie dotykamy do medium. Czynność powtarzamy około 4 razy. Jeśli chcemy mieć brokatowe kropki wówczas po drugim rozpuszczeniu medium zanurzamy w brokacie i nagrzewamy ( delikatnie bo brokat lubi się spalić) znów w medium itp :)