czwartek, 10 września 2009

Buraczki słodko kwaśne do słoiczków


Buraczki do słoiczków

6 kg buraczków, 3szkl cukru, 2szkl octu, 6 średnich cebul, 6 ząbków czosnku, 15 ziaren ziela angielskiego, 15 ziaren pieprzu, 15 listków laurowych, 6 goździków, 2 łyżki soli.

Cebulę i czosnek pokroić, zrobić zalewę z octu, cukru, cebuli, czosnku i reszty przypraw. Całość zagotować i odstawić na 12 godzin, po tym czasie odcedzić przyprawy a zalewę wlać do potartych na grubej tarce buraczków, wszystko dokładnie wymieszać. Buraczki przełożyć do słoiczków i pasteryzować ok. 20 min.

Wyróżnień ciąg dalszy

Od Zielonookiej dostałam ....aj aż nie wierzę nie jedno, nie dwa ..ale aż cztery :)Czyż to nie piękne, zaczynam wierzyć że chyba los pomału uśmiecha się do mnie a nie daje wciąż kopniaki. Może i z pracą jednak się uda.... Może są jakieś dobre wróżki które zadbają o to :) w każdym razie te wyróżnienia to miły początek. Dziękuję.

Jednak nagrody dalej przekażę jutro, dzisiaj mam tyle biegania...usiłowałam kupić sukienkę na ślub....klęska. Zaraz biegnę na działkę mojej mamy nazbierać śliwek z których zrobię pychotkowe powidła i buraczki które wsadzę do słoiczków.

Coś na słodko ..To na chrzest mojej wnusi, razem z weseliskiem będzie imprezka. Nawet zadowolona jestem z pracy. Córka nie lubi kiedy za dużo jest napstrzone , więc wieczko pudełeczka zrobiłam naprawdę skromne. Papier był zupełnie matowy, ja od siebie dodałam mu blasku robiąc kropeczki brokatem firmy Stampendous, jest naprawdę rewelacyjny jak dla mnie. Nie błyszczy się zanadto i jest dość drobny.

Zawieszki na wódkę weselną i gadulenie :-)
Żeby nie było że nic nie robię, zrobiłam około 40 szt. zawieszek na wódkę . To na wesele mojej córci które zbliża się coraz większymi krokami, a tu kiecki jeszcze nie ma ...